Bride

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kdo má vybírat/ darovat svatební podvazek?

Tato otázka spolu s  jak má svatební podvazek vypadat? je jednoznačně nejčastější . Tradice se zde velmi liší: někde (spíš méně často, ale přece) se doslechnete, že podvazek věnuje svědek nevěsty,  jinde (a to už daleko častěji) uslyšíte, že její maminka anebo nejlepší kamarádka. Dnes ale není výjimkou, že si svatební podvazek nevěsty vybírají samy, stejně jako šaty a ostatní svatební doplňky. Velmi častým (a v dnešní době asi nejrozšířenějším) zvykem je, že nevěsta dostane podvazek od kamarádek - například na rozlučce. Tomu se totiž přikládá i symbolická tradice, že takový podvazek přinese nevěstě štěstí. Pokud se podvazků před svatbou sejde víc, vůbec to nevadí, podívejte se proč.

Proč má vůbec dnes mít nevěsta svatební podvazek?

Stejně jako bílá barva pro svatební šaty, kytice pro nevěstu a řada dalších svatebních zvyků, je dnes i svatební podvazek neodmyslitelnou součástí svatebního dne. Může posloužit jako rafinovaný prvek zábavy všech svatebčanů, samotných novomanželů anebo odlehčit strnulost před objektivem fotoaparátu. V každém případě by měl být potěšením nevěsty, které si může prostě a jednoduše ponechat na památku.

Více o původu svatebního podvazku zde.

Jaké existují svatební hry se svatebním podvazkem?

Mezi nejčastější svatební zábavu patří bezesporu házení podvazku mezi nezadané pány (obdoba házení kytice mezi nezadané dámy) a jeho dražba.

Více se dočtete zde.

Jak správně vybrat svatební podvazek?

Podívejte se zde.

Jaká má být velikost svatebního podvazku?

Průměrná velikost je zhruba 50 - 52 cm. Ideální je změřit si obvod stehna krejčovským metrem přesně ve výšce, kde podvazek chcete mít. 

Více se dozvíte zde.

Na jaké noze se svatební podvazek správně nosí?

Nejspíše se pokaždé dočtete něco jiného. Naštěstí jsou možnosti jen dvě a žádná z nich dnes není špatně. Tradičně se však svatební podvazek nosí na pravé noze. Pokud ho však z jakéhokoliv důvodu chcete mít na noze levé , určitě to nikoho nezarazí.

Zajímá Vás víc o svatebních podvazcích?

Chcete se zeptat na něco dalšího?

Přejete si vidět nabídku svatebních podvazků Bride?