Svatební podvazek a dnešní tradice -zábava

20.12.2018

Jak a k čemu mohou novomanželé využít svatební podvazek? Jakou nejčastější tradicí pobavit svatebčany? Uvidíte, rozhodně se bude hodit na každé svatbě!  

Jak je to se svatebními podvazky dnes?

BĚHEM SVATEBNÍHO DNE

Minule jste se dočetli o tom, jaké tradice dnes doprovází výběr svatebního podvazku, teď se zaměřím na to, jak a co se svatebním podvazkem během našeho velkého dne.

Není výjimkou, že se Vám před svatbou sejde hned několik svatebních podvazků naráz. To není vůbec na škodu, ba naopak! V Americe mají moderní nevěsty dokonce záměrně podvazky dva a to hned najednou (rovnou vybírané jako harmonický komplet), aby jim alespoň jeden mohl zůstat na noze celý den pro manžela jako příslib vášnivé noci a poté na památku.

Dnes u nás existují v podstatě dva nejrozšířenější svatební zvyky, při nichž obou nevěsta bohužel o svůj krásný tradiční doplněk přichází.  Svatební podvazek se totiž stal nedílnou součástí pozdně odpoledního až večerního svatebního veselí.  

Nejdříve však musí být podvazek z nohy nevěsty sundán. Toto právo připadá naštěstí dnes výhradně novomanželi a často mu je ztěžováno kladením podmínek jako bez pomoci rukou nebo se zavázanýma očima. Svatební podvazek je tak úžasným prvkem zábavy pro všechny přihlížející, novomanžele nevyjímaje, což můžu jedině potvrdit (a to si na zábavu tohohle typu příliš nepotrpím). Možná to bylo ale tím, že jsem se těšila, až se budu moci svým neobyčejným krajkovým podvazkem trochu pochlubit.

  • házení svatebního podvazku 

Poté, co novomanžel hrdinně získá svatební podvazek své vyvolené, je čas shromáždit všechny svobodné pány. Stejně jako nevěsta tradičně hází svou kytici mezi nezadané dívky s příslibem do roka a do dne, ženich hází podvazek mezi své nezadané kamarády, známé a příbuzné. Pozor, podvazek je lehoučký a pánové mu často naproti zrovna neběží!

Někde jsem slyšela i o tom, že ženich může podvazek zpět vykoupit anebo, že ti šťastlivci, kteří chytli podvazek a kytici vytvoří pár ke společnému tanci.

  • dražba svatebního podvazku

Druhou tradiční variantou, jak zapojit svatebčany, je dražení sundaného nevěstina podvazku. Podvazek si pak domů odnese ten, který je ochoten přeplatit nejvyšší nabízenou cenu. Nemálo párů si tak přijde na slušný obnos peněz navíc. Pozor ale na možné faux pas, kdy situaci pro nevalný zájem musí zachraňovat tatínek nevěsty.

Každému páru tedy doporučuji pečlivě se zamyslet nad tím, kterou variantu případně zvolí a to hlavně s ohledem na složení (zadaní/nezadaní) svatebních hostů a jejich povahu.

Pokud podvazek rozhodně nehodláte zapojit do večerní zábavy, pak i Vy můžete využít jeho rafinovanosti a doplnit Vaše svatební album o zajímavé fotky s decentně zdviženými šaty, kde elegantní svatební podvazek nechá vyniknout Vaší ženskost, jemnost a krásu.

Stačí si jen správně vybrat! A to ve Váš velký svatební den platí snad úplně ve všech možných ohledech ...

Chcete se o svatebních podvazcích dozvědět víc?