Bride

5 nejdůležitějších rad při výběru svatebního podvazku

Nejste si jistí, jak správně vybrat svatební podvazek? 

Vůbec nezáleží na tom, jestli podvazek vybíráte sama pro sebe, nebo hledáte něco perfektního jako dárek pro nastávající nevěstu. Vždy mějte na paměti 5 následujících věcí, které Vám pomohou správně vybrat ten nejkrásnější svatební podvazek ... 

1. Velikost

Snad nejdůležitější je, aby svatební podvazek přesně padnul. Dovedete si představit, kolik nervozity by mohl způsobit, pokud by nevěstě při každém kroku sklouzával z nohy níž a níž? Anebo naopak nesnesitelně stahoval? Dnes je většina nabízených svatebních podvazků velmi pružná ve standardní velikosti obvodu stehna zhruba 50 cm a naštěstí je naše noha v každém místě jinak široká, proto tyto podvazky v naprosté většině případů "sedí". Jde ale o kousek, který by měl padnout dokonale a přesně tam, kde ho chceme mít. Proto doporučuji přeměřit stehno ve výšce zhruba 15-20 cm nad kolenem a nechat si upravit podvazek na míru. Tato drobnost bude k nezaplacení!

2. Barva - zvyky a tradice

Dnes je barva svatebního podvazku výhradně na vkusu nevěsty, popřípadě toho, kdo podvazek daruje. Rozhodně se nedopustí žádného faux pas, pokud nebude podvazek celý modrý, jak velí stále silné vžité přesvědčení. Tradiční barvou svatebního podvazku se stejně tak stala čistě bílá romantická barva jako nejrůznější barevné kombinace. Pokud ale chcete dodržet tradiční "něco modrého", podvazek je rafinovaným doplňkem nevěsty, který může tento zvyk naplnit, byť v podobě nepatrného jemného modrého detailu, třeba zrovna broušeného kamínku.

3. Styl šatů

Při výběru svatebního podvazku nezapomínejte na to, že tento tradiční doplněk nevěsty je vlastně součástí její slavnostní róby, a proto by měl krásně ladit se stylem vybraných svatebních šatů. Pokud má nevěsta vysněné honosné, (bohatě) zdobené šaty typu princess, určitě může překvapit i luxusně zdobeným či výrazným masivním svatebním podvazkem, který ale jistě tolik nepotěší nevěstu s jednoduchými romantickými šaty typu vintage, rustic, ...  pak i podvazek by měl být v jemném jednoduchém stylu. 

4. Focení

Svatební podvazek hraje důležitou roli, pokud si chce nevěsta s ženichem zpestřit své svatební album decentními fotkami z portrétování, anebo z večerní zábavy tradičního sundavání podvazku. Podvazek tak nezůstane jen pro oči nevěsty (případně ženicha), ale bude vystaven na obdiv všem přítomným. Nevěstě by se tak měl vyloženě líbit (minimálně stejně jako její další doplňky, například náhrdelník, náramek nebo šperk do vlasů), aby se mohla těšit, až ho bude moci ukázat! To dodá fotkám neopakovatelný výraz a atmosféru. 

Ještě doporučení, pokud vyberete čistě bílý podvazek a šaty nevěsty mají barvu spíše champagne, je to na dobrých fotkách opravdu vidět, kontrast zmírníte výběrem podvazku odstínu ivory, který tolik "nezáří".

5. Styl svatby

Každá nevěsta se snaží, aby v její velký den vše krásně ladilo. Je to taková naše ženská přirozenost. Proto i výběr podvazku a jeho zdobení může krásně harmonicky doplnit svatební barvy, dekorace, doplňky nevěsty či celkový styl svatby. Může se jednat například o motiv květu, barevné tonování, perličkové zdobení nebo jiný opakovaný sjednocující prvek který, když se objeví i na podvazku nevěsty, jistě nezůstane bez povšimnutí! Pro nevěstu to bude překrásná památka na celý svatební den.


Teď, když víte, jak vybrat ten pravý svatební podvazek, je ještě na zváženou, jak s ním nevěsta během svatebního dne naloží. Pokud se totiž ženich s nevěstou rozhodnou do programu zařadit svatební zvyky házení podvazku nebo jeho dražbu, nevěsta o něj docela jistě přijde. Bylo by tedy celkem prozíravé, mít při ruce podvazek ještě jeden, aby ten pečlivě vybraný mohl zůstat  pro potěšení nevěsty i jejího vyvoleného :)

Přejete si vidět mou nabídku?

Zajímá Vás ještě něco dalšího?