Bride
Svatební podvazek a dnešní tradice -výběr

Jak je to se svatebními podvazky dnes?

PŘED SVATEBNÍM DNEM

Snad každý z nás slyšel o tom, že dnešní nevěsta by měla mít: něco nového, něco starého, něco půjčeného a něco modrého. Přiznám se, že já sama jsem tohle příliš neřešila. Trochu vychytrale jsem to obešla tím, že kdybych se zamyslela, od každého bych něco na naší svatbě našla. Úplně ale rozumím všem nevěstám, které si na téhle tradici zakládají, vždyť i my chtěli dodržet některé tradiční zvyky, které prostě musely být.

  • něco nového - přestavuje nový začátek
  • něco starého - má zachovávat rodinnou tradici
  • něco půjčeného/darovaného - symbolizuje, že budete otevřeni pomoci a radám jiných
  • něco modrého - jako symbol věrnosti a čistoty

Svatební podvazek je ideálním prostředkem jak tyto podmínky rafinovaně naplnit.

Pokud tedy patříte mezi ty, které chtějí sladit tyto tradice v jednu, pak se nejčastěji daruje nový podvazek s prvkem něčeho modrého. Mně se zalíbily broušené modré kamínky, proto je často zakomponovávám do bílých krajkových podvazků. Bílá barva se totiž stala již tradiční romantickou barvou svatebního podvazku a krásně se hodí ke svatebním šatům.  

Někteří ale tvrdí, že svatební podvazek by měl být klasicky celý modrý. Od jiných jsem slyšela, že nevěsta by ho neměla rozhodně vybírat ... . U někoho je nejdůležitější, aby se prostě a jednoduše líbil a na barvě a provedení zas tak nesejde. V neposlední řadě jsou tu tací, kteří ladí svatební podvazek do barev a stylu svatby.

Lidových zvyků a tradic kolem výběru svatebního podvazku je tedy opravdu hodně, žádné správné pravidlo ale neexistuje, proto je jen a jen na Vás, pro které z nich se rozhodnete právě Vy.

Pokud by Vás i přesto zajímalo několik tipů a rad, nezapomeňte se podívat na 5 nejdůležitějších věcí při výběru svatebního podvazku.

Jak je to se svatebními podvazky dnes - během svatebního dne? 

Čtěte dál ... 

Chcete se o svatebních podvazcích dozvědět víc?